Przygotowania do sezonu rowerowego.

Już niedługo pogoda zacznie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Lubicie jeździć na rowerze? Jeśli tak, zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych w kilku prostych krokach:

  1.  Obejrzyjcie dokładnie rowery swoje i dzieci. Zwróćcie szczególną uwagę na to, czy w oponach jest wystarczająco dużo powietrza i są szczelne, a także sprawdźcie sprawność hamulców. 
  2.  Dzieci na pewno w trakcie zimowych miesięcy trochę podrosły – warto upewnić się, czy siodełka w ich rowerach są na odpowiedniej wysokości, czy trzeba je już trochę podnieść. 
  3.  Zróbcie przegląd garderoby – czy cała rodzina ma wygodne buty i odpowiednio wąskie spodnie do jazdy na rowerze? Jeśli nie, teraz, tuż przed sezonem, warto uzupełnić braki w odzieży. 
  4.  Koniecznie sprawdźcie, czy wszyscy posiadacie kaski – w razie upadku to kask ochroni głowę przed poważnymi uszkodzeniami. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.
  5.  Przypomnijcie sobie i dzieciom, które jeżdżą samodzielnie, przepisy drogowe. Pamiętajcie, że to rowerzysta ma więcej do stracenia w razie wypadku, nawet jeśli zdarzenie nie jest jego winą. 
  6.  Przetestujcie sprawność dzwonków i świateł. 
  7.  Małe dzieci podróżują w fotelikach przyczepionych do roweru rodzica – sprawdźcie, czy dziecko nie wyrosło z tego, z którego korzystaliście ostatnio lub zaopatrzcie się w fotelik, jeśli dotąd nie jeździliście razem.


Mamy nadzieję, że czeka Was mnóstwo wspaniałych wycieczek!

A jeśli uprawiacie kolarstwo wyczynowo, pamiętajcie, że ubezpieczenie ERGO Sport jest przygotowane specjalnie dla Was. Zadzwońcie i zapytajcie o szczegóły naszych agentów.

Zobacz także